Dyrektor generalny Ryanair porównuje Bitcoina do Plagi. Dlaczego?

Prezes Ryanair, irlandzkiej budżetowej linii lotniczej, Michael Kevin O’Leary (59 lat), był zaangażowany w promowanie kolejnego oszustwa kryptokurwalutowego, nawet o tym nie wiedząc. To sprawiło, że stał się niezwykle niedźwiedzi i porównał samego Bitcoina (BTC) do oszustwa.

Jego oświadczenie o tym, że BTC jest oszustwem, jest następstwem sfałszowanego wywiadu na temat kryptokurandy pomiędzy nim a gospodarzem w jednym z telewizyjnych talk show.

Czy BTC to schemat Ponziego?
Pan O’Leary uważa Bitcoin Billionaire za schemat Ponzi’ego. Posunął się dalej i powiedział, że w żadnym momencie nie może zainwestować „ani jednego centa“ w BTC lub jakąkolwiek inną cyfrową walutę i zaleca, aby ludzie patrzyli na niego jak na przykład i podążali za jego przykładem. Zachęcał użytkowników i inwestorów ze zdrowym rozsądkiem do unikania kryptokurwaluty BTC jak zarazy.

„Nigdy nie zainwestowałem i nigdy nie zainwestowałbym ani centa w bitcoin, co moim zdaniem jest równoznaczne ze schematem Ponziego“.

O’Leary wyjawił.

Fałszywy schemat obejmujący krypto walutę reklamową O’Leary’ego był oglądany na różnych popularnych stronach internetowych, a także był publikowany na platformie informacyjnej nazwanej dailynews-finance. Twierdził on, że szef zachęcał widzów i słuchaczy Late Late Show, nocnego telewizyjnego talk and line-up comedy show prowadzonego przez Ryana Tubridy’ego, do szybkiego zarejestrowania się na stronie internetowej poświęconej handlowi samochodowemu, znanej jako Bitcoin Lifestyle.

Manipulowanie nazwiskami celebrytów

Bitcoin nabiera dużego rozpędu w branży fintech i różni gracze wykorzystują go w różny sposób, aby osiągnąć swoje motywy: zły lub dobry. Złe jabłka również nie omieszkały uczestniczyć w tym lukratywnym rodzącym się przemyśle. Oszuści wykorzystali słabe regulacje, uruchamiając fałszywe programy kradzieży funduszy.

Wiele sławnych osób padło ofiarą oszustów wykorzystujących swoje nazwiska do oszukiwania ludzi. 15 lipca 2020 r. hakerzy pod przywództwem Grahama Ivana Clarka (17 lat) z Florydy, USA, skompromitowali i zaatakowali Twittera oraz wykorzystali strony popularnych postaci publicznych, w tym Baracka Obamy, Kanye Westa, Elon Musk, Jeffa Bezosa, Joe Bidena i wielu innych.

Na szczęście kilka tygodni później mistrz tego oszustwa został aresztowany, jak donosi CoinIdol, światowy blokowy news outlet.

Jednemu z najśmielszych projektów udało się nawet zaangażować nazwiska brytyjskiej rodziny królewskiej do prowadzenia brudnej działalności. Oszuści wykorzystują takie topowe i popularne marki, aby ich oszukańcze działania brzmiały i wyglądały na bardziej godne zaufania, niezachwiane i honorowe.

Takie oszustwa mogą obrócić gwiazdy przeciwko Bitcoinowi i zaszkodzić reputacji monety. Jest to jeden z powodów, dla których niektóre rządy są przeciwne kryptorej walucie. Oprócz tego, że waluta cyfrowa jest wykorzystywana do ułatwiania nielegalnych działań, takich jak finansowanie terroryzmu, seks, handel narkotykami, pranie brudnych pieniędzy itp., wiele osób traci bogactwo, zwłaszcza w wyniku oszustw.